SKÓRA NACZYNIOWA

Laserowe zamykanie naczynek IPL Nordlys by Ellipse

SKÓRA NACZYNIOWA  to  taka,   która czasowo lub stale jest zajęta zmianami rumieniowymi w postaci teleangiektazji lub plami naczyniowymi o różnym nasileniu nasileniu. Na powierzchni zmian naczyniowych niekiedy pojawiają się inne zmiany zapalne, jak obrzęk, krosty, grudki i guzki. Z powodu ciągłego eksponowania na czynniki zewnętrzne skóra twarzy jest szczególnie narażona. Skóra naczyniowa charakteryzuje się rumieniem o różnym nasileniu i czasie trwania, często uczuciem pieczenia i ściągnięcia. Jest nadmiernie reaktywna na czynniki zewnętrzne i wewnętrzne. Objawy zaostrzają się w odpowiedzi na drażniące czynniki fizyczne i chemiczne oraz uczulające. W następstwie działania bodźców może pojawić się przemijający lub utrwalony rumień, czasem wykwity zapalne, najczęściej zlo- kalizowane w okolicy policzków, nosa i brody. W cerze naczyniowej występują rozszerzone  naczynia krwionośne tzw. teleangiektazje.

Zmiany te mogą  być spowodowane działaniem czynników zewnętrznych, tj. nadmierną ekspozycją na promieniowa- nie słoneczne, mróz, wiatr, wahania temperatury, choroby skóry, przebyte choroby ogólnoustrojowe, długotrwałe stosowanie sterydów, brak odpowiedniej pielęgnacji Problem rozszerzonych naczyń występuje często u dorosłych osób, głównie kobiet w okresie okołomenopauzalnym. Cera naczyniowa jest wrażliwa, cienka, delikatna ze skłonnością do alergii. Teleangiektazje występują głównie u kobiet, ze względu na estrogeny. Hormony te mają działanie rozluźniające na mięśnie naczyń krwionośnych, co zwiększa ich skłonność do poszerzania się.

Skóra naczyniowa łatwo reaguje na czynniki emocjonalne. Przemijające lub utrwalone rozszerzenie naczyń występuje głównie w okolicach  na twarzy, 

PIELĘGNACJA I LECZENIE SKÓRY NACZYNIOWEJ


Cera naczyniowa jest z reguły wrażliwa i wymaga specjalistycznej pielęgnacji, dlatego do mycia twarzy należy korzystać z delikatnych kosmetyków. Zamiast mydeł powinno się używać łagodnych produktów o odpowiednim pH a także takich które nie niszczą płaszcza hydro-lipidowego,  który jest ochroną dla naszej skóry.

Niezwykle istotne w pielęgnacji cery naczyniowej jest stosowanie odpowiednich kremów, które będą dobrane odpowiednio do typu i kondycji skóry.


Szczególnie istotna jest ochrona przed promieniami słonecznymi poprzez stosowanie produktów  filtrów chroniących zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB. Filtry powinny  być stosowane także przez osoby przebywające  w pomieszczeniach z oświetleniem jarzeniowym. Istotna jest również ochrona skóry przed mrozem i wiatrem poprzez stosowanie ochronnych kremów .


USUWANIE TELEANGIEKTAZJI jest możliwe przy pomocy światła laserowego  IPL Nordlys by Ellipse Candela . Działa to na zasadzie fototermolizy selektywnej powodując niszczenie poszczególnych naczyń. Podczas zabiegu naświetla się rozszerzone naczynie światłem laserowym, które zostaje pochłonięte przez chromofor, czyli hemoglobinę, zawartą w naczyniu krwionośnym.  Efektem jest miejscowe podwyższenie temperatury  i zniszczenie naczynia. W metodzie tej nie dochodzi  do przerwania ciągłości naskórka, co zmniejsza dyskomfort pacjenta w czasie zabiegu i po nim. Aby skutecznie zamknąć poszerzone naczynie krwio- nośne, należy dostosować moc pojedynczego impulsu oraz długość fali, która pozwala na dobrą absorbcję przez hemoglobinę. W przypadku laserowego zamykania teleangiektazji często konieczne jest powtarzanie zabiegu i stopniowe zwiększanie mocy. Bardzo ważne jest w procesie laserowego zamykania naczynek krwionośnych sprawdzony sprzęt, który  posiadamy w naszej klinice  Nordlys by Ellipse Candela  oraz doświadczenie zabiegowca.

 
PRZECIWSKAZANIAMI do laserowego zamykania rozszerzonych naczyń jest ciąża, opalenizna, bielactwo, łuszczyca, leki obniżające krzepliwość krwi, leki i zioła światłouczulające, np. dziurawiec, kosmetyki z retinolem.

 
Niezwykle ważna przypadku skóry płytko unaczynionej jest właściwa  pielęgnacja oraz unikanie czynników ryzyka. Zadowalające efekty może przynieść łączenie odpowiedniej profilaktyki i pielęgnacji z właściwie dobranymi metodami leczenia.
Rekomendacje

Co mówią nasi klienci?

Pani Ewa Leszczyńska jest bardzo miła osoba. Pomogła mi już bardzo duzo z moimi przebarwieniami prawie już ich nie mam. Mogę polecić ta Panią każdej osobie jest profesjonalna w tym co robi.

Ewelina

Byłam tutaj już kilka razy, za każdym razem wychodziłam zadowolona z przeprowadzonego zabiegu. Obsługa 5/5. Zdecydowanie polecam wszystkim:)

Barbara

Nigdy dotad nie trafilam na tak profesjonalna, precyzyjna i majaca wyczucie smaku osobe tak, jak Pani Ewa:). Samo miejsce na niezwykla, cudowna energie, relax i indywidualne podejscie czuc od progu. Moje brwi sa zawsze perfekcyjne dzieki Pani Ewie. Dziekuje i do zobaczenia :).

Ania

Dodaj swoją opinię
609 508 882
pon - pt: 10 - 20 / sob: 10 - 14
Al. Komisji Edukacji Narodowej 11/K, 02-796 Warszawa