SKÓRA TŁUSTA

Leczenie trądziku , rozszerzone pory, blizny potrądzikowe,

Cera Tłusta.

 
Zaletą cery tłustej jest to,że pierwsze zmarszczki pojawiają się stosunkowo późno przez co skóra duży wygląda młodo. Zazwyczaj jest dość gruba, słabo ukrwiona a jej powierzchnia jest błyszcząca z widocznymi rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych tzw.porami . Cechą charakterystyczną  jest nadmierna produkcja sebum. Obszary łojotokowe zlokalizowane są głównie w strefie T: czoło, nos, broda, a także klatka piersiowa i kark.

Czynniki wpływające na wzmożoną aktywność gruczołów łojowych:

-zmiany hormonalne,

-czynniki genetyczne,

-zaburzenia układu trawiennego,

-nieprawidłowe odżywianie - między innymi nadmierne spożywanie produktów wysoko przetworzonych bogatych w cukry proste,

-niedobór witaminy B , C ,A także cynku i siarki,

-niektóre leki,

-stres

-nieodpowiednia ilość snu

-gorące kąpiele

-nadmierna ekspozycja na promienie UV,

-palenie papierosów

-czynniki atmosferyczne tj.upał i duża wilgotność


W pielęgnacji cery tłustej szczególny nacisk należy położyć na zmniejszenie grubości warstwy rogowej w celu odblokowania gruczołów łojowych.  Należy jednak pamiętać, że sebum wydzielane przez gruczoły łojowe tworzy na powierzchni skóry płaszcz hydrolipidowy chroniący przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych a także ogranicza transepidermalną utratę wody. Dlatego chcąc właściwie pielęgnować cerę tłustą należy unikać substancji działających zbyt agresywnie, nadmiernie opuszczających i wysuszających warstwę rogową.

Niewskazane są także składniki okluzyjne i  komedogenne sprzyjające powstawaniu zaskórników.

Pielęgnacja, która szkodzi cerze tłustej to: mycie twarzy wodą z mydłem o odczynie zasadowym pH 8-8,5 ,  które wysusza i podrażnia skórę oraz stymuluje produkcję gruczołów łojowych , stosowanie agresywnych preparatów naruszających naturalną florę bakteryjną i strukturę cementu międzykomórkowego,  preparaty na bazie alkoholu, używanie kosmetyków pielęgnacyjnych upiększających dużą zawartością fazy tłuszczowej wykazujące działanie okluzyjne i  komedogenne,  opalanie  skóry twarzy w solarium i na silnym słońcu.
Rekomendacje

Co mówią nasi klienci?

Pani Ewa Leszczyńska jest bardzo miła osoba. Pomogła mi już bardzo duzo z moimi przebarwieniami prawie już ich nie mam. Mogę polecić ta Panią każdej osobie jest profesjonalna w tym co robi.

Ewelina

Byłam tutaj już kilka razy, za każdym razem wychodziłam zadowolona z przeprowadzonego zabiegu. Obsługa 5/5. Zdecydowanie polecam wszystkim:)

Barbara

Nigdy dotad nie trafilam na tak profesjonalna, precyzyjna i majaca wyczucie smaku osobe tak, jak Pani Ewa:). Samo miejsce na niezwykla, cudowna energie, relax i indywidualne podejscie czuc od progu. Moje brwi sa zawsze perfekcyjne dzieki Pani Ewie. Dziekuje i do zobaczenia :).

Ania

Dodaj swoją opinię
609 508 882
pon - pt: 10 - 20 / sob: 10 - 14
Al. Komisji Edukacji Narodowej 11/K, 02-796 Warszawa