PEELINGI CHEMICZNE

Złuszczanie skóry , w jakim celu je wykonujemy ?

Sezon jesienno-zimowy to w gabinetach kosmetycznych czas peelingów .


Peeling chemiczny to jedna z technik odnowy skóry, która polega na rozluźnieniu  komórek osłabionej , zewnętrznej warstwy naskórka i ułatwia jej usunięcie.

Najpopularniejszy substancjami wykorzystywanymi w pilingach  chemicznych są kwasy. Peelingi kwasowe pomagają usuwać komórki zewnętrznych warstw naskórka , łamiąc osłabione wiązania , które łączą te komórki tak zwane korneocyty. W zależności od mocy substancji aktywnych, poziomu pH oraz nośników zastosowane w preparacie złuszczającym,  komórki rozwarstwiają się i odłączają – najpierw w górnych warstwach naskórka ( w warstwie rogowej) , następnie w warstwach znajdujących się niżej, w których martwe komórki są ściśle ze soba związane. Wraz z trwaniem procesu złuszczania lub podczas kolejnego zabiegu eksfoliacji peeling może penetrować wgłąb naskórka i osłabiać wiązania pomiędzy komórkami w niższych warstwach. To działanie jest impulsem do uruchomienia przez skórę naturalnego procesu regeneracji, który skutkuje przechodzeniem do wyższych warstw naskórka nowych komórek, a tym samym poprawieniu wyglądu cery.

 
Wskazania do peelingów chemicznych to :

✔️zmiany barwnikowe: piegi, ostuda, plamy soczewicowate, przebarwienia pozapalne,

✔️uszkodzenia słoneczne,

✔️uszkodzenia skóry związane z wiekiem: zmarszczki, utrata jędrności skóry,

✔️trądzik zaskórnikowy i grudkowo-krostkowy

✔️zaburzenia rogowacenia: suchość skóry, rogowacenie przymieszkowe.

✔️blizny

✔️rozstępy
Rekomendacje

Co mówią nasi klienci?

Absolutnie najlepiej wyposażony i profesjonalny gabinet kosmetologiczny w Warszawie. Doświadczenie i wiedza pani Ewy są większe niż u niejednego lekarza zajmującego się medycyną estetyczną. Indywidualne podejście do każdego klienta, najbardziej renomowane, światowej klasy urządzenia oraz luksusowe kosmetyki do pielęgnacji, które nie są ogólnodostępne. Przepiękna klinika, w której można się poczuć spokój, błogość, miłą atmosferę i luksus. Ewa Leszczyńska to najlepsza osoba do której można trafić jeżeli chodzi o zakres kosmetologii w Warszawie.

Weronika

Nigdy dotad nie trafilam na tak profesjonalna, precyzyjna i majaca wyczucie smaku osobe tak, jak Pani Ewa:). Samo miejsce na niezwykla, cudowna energie, relax i indywidualne podejscie czuc od progu. Moje brwi sa zawsze perfekcyjne dzieki Pani Ewie. Dziekuje i do zobaczenia :).

Ania

Pani Ewa Leszczyńska jest bardzo miła osoba. Pomogła mi już bardzo duzo z moimi przebarwieniami prawie już ich nie mam. Mogę polecić ta Panią każdej osobie jest profesjonalna w tym co robi.

Ewelina

Dodaj swoją opinię
609 508 882
pon - pt: 10 - 20 / sob: 10 - 14
Al. Komisji Edukacji Narodowej 11/K, 02-796 Warszawa