RETINOL

Wszystko co musisz o nim wiedzieć !

Retinol -  kiedy , w jakim celu i jak zacząć go stosować?

Retinol to jedna z najsilniej działających substancji odmładzających i przeciwtrądzikowych. Jednak żeby odnieść korzyści z jej stosowania, trzeba stopniowo wprowadzać ją do swojej rutyny pielęgnacyjnej – inaczej może wystąpić łuszczenie i podrażnienie skóry.


Retinol jest podstawową substancją przeciwzmarszczkową w kosmetyce, bez której nie ma mowy o skutecznej pielęgnacji anti-aging.


Retinol to pochodna witaminy A, której działanie odmładzające jest dobrze udokumentowane.

 
Właściwości jego odkryto w latach 80. i do dziś nie wynaleziono skuteczniejszej substancji, która tak dobrze radziłaby sobie ze spłycaniem zmarszczek.


Ma on zdolność przenikania do głębszych warstw skóry, gdzie stymuluje do pracy fibroblasty , które produkują kolagen, elastynę i kwas hialuronowy, czyli  substancje zapewniające jędrność, gładkość i sprężystość skóry. Niestety z wiekiem aktywność fibroblastów spowalnia się – i w tym przypadku pomaga nam retinol, który może spowolnić proces starzenia oraz dłużej zachować napiętą skórę.

 
Retinol przyczynia się do odnowy skóry. Dzięki niemu stare komórki szybciej zastępowane są nowymi, co ma wpływ także na poprawę cery trądzikowej. Nie dopuszcza do zablokowania porów , zmniejsza skłonność do rozwoju stanów zapalnych.Pomaga  też rozjaśniać przebarwienia potrądzikowe, hormonalne oraz posłoneczne. 

W związku z tym , że produkcja  kolagenu i elastyny zmniejsza się po 25. roku życia, dlatego retinol można zacząć stosować już przed 30 r.ż. 

Należy pamiętać , że retinol działa na skórę dość silnie, stąd jako jego skutki uboczne może wymienić zaczerwienienie, świąd, pieczenie czy nadmierne łuszczenie naskórka. Natomiast stopniowe wprowadzanie retinolu do swojej rutyny pielęgnacyjnej nie powinno wywołać żadnych negatywnych skutków jeśli zaczniemy od najniższych stężeń tej substancji w granicach 0,2-0,5%. To optymalna dawka, która nie zadziała zbyt drastycznie i pozwoli skórze przyzwyczaić się do działania tej substancji.


Aplikuj kosmetyk wieczorem cienką warstwą na umytą i osuszoną skórę na początek 1 raz w tygodniu .
W ciągu dnia obowiązkowo trzeba nakładać krem z filtrem SPF 30 lub 50.
Rekomendacje

Co mówią nasi klienci?

Absolutnie najlepiej wyposażony i profesjonalny gabinet kosmetologiczny w Warszawie. Doświadczenie i wiedza pani Ewy są większe niż u niejednego lekarza zajmującego się medycyną estetyczną. Indywidualne podejście do każdego klienta, najbardziej renomowane, światowej klasy urządzenia oraz luksusowe kosmetyki do pielęgnacji, które nie są ogólnodostępne. Przepiękna klinika, w której można się poczuć spokój, błogość, miłą atmosferę i luksus. Ewa Leszczyńska to najlepsza osoba do której można trafić jeżeli chodzi o zakres kosmetologii w Warszawie.

Weronika

Pani Ewa Leszczyńska jest bardzo miła osoba. Pomogła mi już bardzo duzo z moimi przebarwieniami prawie już ich nie mam. Mogę polecić ta Panią każdej osobie jest profesjonalna w tym co robi.

Ewelina

Nigdy dotad nie trafilam na tak profesjonalna, precyzyjna i majaca wyczucie smaku osobe tak, jak Pani Ewa:). Samo miejsce na niezwykla, cudowna energie, relax i indywidualne podejscie czuc od progu. Moje brwi sa zawsze perfekcyjne dzieki Pani Ewie. Dziekuje i do zobaczenia :).

Ania

Dodaj swoją opinię
609 508 882
pon - pt: 10 - 20 / sob: 10 - 14
Al. Komisji Edukacji Narodowej 11/K, 02-796 Warszawa