Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.
Ukryj komunikat

Dermapen

Jak działa DERMAPEN?

DERMAPEN stymuluje naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze.

 

DERMAPEN dzięki systemowi pulsujących igieł ułatwiającemu dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej zapewnia intensywną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu. Kontolowana precyzja DERMAPEN pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury. 

 

 

  • - stymulacja produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
  • - stymulacja bibroblastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego
  • - poprawa gęstości i elastyczności skóry
  • - poprawa odżywienia skóry
  • - redukcja rozstępów i blizn potrądzikowych
  • - redukcja przebarwień

 

W jaki sposób DERMAPEN stymuluje Twoją skórę do odnowy?

Pierwszy etap rozpoczyna się wraz z wydzielaniem czynników wzrostu pochodzenia płytkowego i kaskadzie tworzenia nowych komórek naskórka, chemotaksji bibroblastów, proliferacji fibroblastów i pobudzenia produkcji macierzy międzykomórkowej.

Procesy proliferacji komórek skóry powodują dalsze wydzielanie czynników wzrostu z fibroblastów, keratynocytów i monocytów co prowadzi do drugiej fazy przebudowy skóry, w której powstają kolagen typu III, IV i I, elastyna, proteoglikany, GAG oraz pobudzane są procesy powstawania nowych naczyń krwionośnych. 

 

1. stymulacja produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego

2. stymulacja fibrobrastów poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego

3. poprawa gęstości i elastyczności skóry

4. poprawa odżywienia skóry

 

Ostatnia faza mechanizmu działania DERMAPEN skutkuje przebudową i remodelingiem leczonych tkanek. Poprawia się unaczynienie skóry a jej struktura ulega wzmocnieniu dzięki obecności nowego kolagenu. Kwintesencją działania DERMAPEN są naturalne zdolności organizmu do samoleczenia oraz prawidłowej przebudowy tkanek.

 

Efekty terapii DERMAPEN

- widoczne spłycenie zmarszczek

- efekt pogrubienia skóry, naturalna stymulacja produkcji kolagenu

- zmniejszenie widoczności porów

- redukcja widoczności rozstępów

- redukcja blizn potrądzikowych i blizn oparzeniowych

- leczenie łysienia

- ujednolicenie kolorytu skóry

 

 

 

Leczenie blizm potrądzikowych

Ujednolicenie kolorytu skóry

Działanie przeciwstarzeniowe

Leczenie łysienia

 

 

Zalety DERMAPEN?

Dzięki opatentowanej technologii pulsujących igieł DERMAPEN jest bardziej efektywny i bezpieczny niż znane dotąd dmetody stosowane w mikronakłuwaniu skóry.

 

Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji (w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu - inaczej niż w przypadku derma-rollerów i mezoterapii wykonywanej przy użyciu strzykawki i igły, tzw. techniką nappage.

 

- krótki czas zabiegu

- mniejszy ból i większy komfort zabiegu dla pacjenta

- automatyczna kontrola głębokości iniekcji - podczas jednego zabiegu możliwość nakłuwania na różnych głębokościach

- największa szybkość działania (1300 nakłuć na sekundę)

- molibdenowe igły - bardzo cienkie (33G) i nie wywołujące reakcji alergicznych

- któtszy czas rekonwalescencji

- sterylność zabiegu (wymienne jednorazowe igły)

 

Dlaczeo warto poddać się zabiegowi DERMAPEN?

Mnogość wskazań terapeutycznych i znakomite efekty czynią z DERMAPENA narzędzie do zadań specjalnych.

 

1. POPRAWA JAKOŚCI SKÓRY

Metoda mikronakłuwania frakcyjnego, poprzez stymulację produkcji kolagenu i uruchamianiu procesów naprawczych poprawia napięcie i elastyczność skóry, poprawia jej ukrwienie i odżywienie oraz zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek.

 

2. UJENOLICENIE KOLORYTU SKÓRY

Dzięki zdolnośći do regulacji procesów melanogenezy uzyskujemy ujednolicenie koloru i struktury skóry. 

 

3. LECZENIE BLIZN

Znaczną poprawę wyglądu skóry możemy uzyskać zarówno przy bliznach potrądzikowych jak również pooperacyjnych i pooparzeniowych. Stymulując procesy regeneracyjne powodujemy, że organizm jakby od wewnątrz wytwarza nową skórę, która zastępuje bliznę. Działamy więc nie tylko od zewnątrz ale przebudowujemy strukturę skóry od środka.

 

4. LECZENIE ROZSTĘPÓW

Podobny mechanizm działania mikronakłuwania frakcyjnego wykorzystujemy w leczeniu rozstępów, które są rodzajem blizny. Stymulacja rozstępów skutkuje zmniejszeniem ich widoczności i poprawy jakości skóry w ich obrębie.

 

5. GŁĘBOKIE PRZENIKANIE SUBSTANCJI AKTYWNYCH

Mikronakłuwanie frakcyjne skóry pozwala również na wprowadzenie substancji czynnych w głąb skóry, dzięki czemu zabieg jest jeszcze bardziej skuteczny. W tym celu stosuje się koktajle mezoterapeutyczne, preparaty na bazie kwasu hialuronowego, krzemionki, aminokwasów w zależności od wskazania i leczonego obszaru skóry.

 

Jak wygląda zabieg?

 

Przekonaj się jak bezpieczny i skuteczny jest zabieg DERMAPEN. Jeśli wykonasz go w jednym z Autoryzowanych Gabinetów  (http://revisage.pl/gabinety) będziesz mieć pewność, że urządzenie jest oryginalne a zabieg wykona odpowiednio przeszkolony personel medyczny.

 

Zabieg z zastosowaniem DERMAPEN trwa około 30-45 minut. Skórę znieczulamy kremem znieczulającym, następnie dokładnie dezynfekujemy. Urządzenie daje nam wyjątkową możliwość dobrania głębokości wkłuć, w zależności od okolicy, wskazania i grubości skóry.

 

Możemy wykonać mikronakłuwanie w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm, zmieniając głebokość w trakcie zabiegu. W ten sposób, po naniesieniu na skórę odpowiedniego preparatu wykonujemy kilka pasaży celem jak najdokładniejszego pokrycia leczonych powierzchni.

 

W trakcie zabiegu widoczne jest równomierne zaczerwienienie skóry, z możliwością punktowego krwawienia.

 

Mimo głębokości nakłuwania do 2,5 mm, nie dochodzi do powstawania kwiaków i siniaków.

 

Bezpośrednio po zabiegu pacjent odczuwa gorąco i pieczenie. DO pielęgnacji pozabiegowej polecamy stosowanie kremu Deep Repair Balm Teoxane Cosmeceuticals, który dzięki właściwościom przyspieszającym gojenie skóry złagodzi zaczerwienienie i obrzęk. 

 

Następnego dnia skóra może być lekko zaróżowiona i napięta, jak po lekkim oparzeniu słonecznym.

 

Po 3-4 dniach może pojawić się delikatne złuszczanie. Po 5-7 dniach możesz się już cieszyć efektami terapii DERMAPEN.